ייעוץ אישי למנהלים

בפני כל מנהל עומדים אתגרים רבים ומורכבים.

האתגרים משתנים מאדם לאדם, מתפקיד לתפקיד ובין דרגים ניהוליים שונים, החל מהמנהל הזוטר ועד המנכ"ל או הבעלים שנמצא לבד בפסגה.

אתגרים בדמות תקשורת וממשקים עם העובדים, הקולגות, או המנהלים שמעל. אתגרים בדמות תהליך קבלת החלטות, וכמנהלים אנו נדרשים לקבל הרבה החלטות מדי יום. אתגרים בדמות קידום וכניסה לתפקיד חדש, כניסה והטמעה של טכנולוגיות חדשות, או אולי מצבי משבר וניהול בתנאי אי וודאות (קורונה?)

ממפגשים עם מאות מנהלים לאורך השנים עולה כי לכל מנהל, לא משנה כמה בכיר, מנוסה ומוצלח, יש את האתגרים האישיים והמקצועיים איתם הוא מתמודד, אתגרים שמונעים ממנו למקסם את יכולותיו וכישוריו ופוגעות בפוטנציאל ובערך שהוא יכול להביא לעצמו ולארגון בו הוא מנהל.

מודל ייעוץ אישי למנהלים משלב עשרות שנות ניסיון עסקי, ארגוני ויזמי, יחד עם מודלים מעולם הפסיכולוגיה הקוגניטיבית והפסיכולוגיה החיובית, ומתבסס על תוצאות המחקרים האחרונים בנושא המוח והניהול. המודל בנוי כך שהוא מתאים לכל דרג ניהולי, זוטר עד בכיר, ובתוך כך גם ליזמים ובעלי עסקים עצמאיים.

יועץ אישי למנהלים מאפשר למנהל או היזם לעבור תהליך של פיתוח והעצמה תוך עבודה על עצמו בתפקיד ובקונטקסט הארגוני. בתהליך הייעוץ, היועץ מסייע למנהל להבין את עצמו טוב יותר ולהגיע לתובנות אישיות פורצות דרך ולתרגם אותן להתנהגות אפקטיבית בתפקיד.

 

מנהל,

זו ההזדמנות שלך למקסם את כישורייך ויכולותייך ולמנף את הקריירה שלך לגבהים חדשים.

מש"א או מנכ"ל,

ייעוץ אישי למנהלים בארגונך יסייע למקסם את הערך והתפוקה שהמנהלים מפיקים לרווחת הארגון, ניהול בריא, יעיל ומדוייק יותר, ובסבירות גבוהה, גם לשיפור בשורת הרווח.

צור קשר עכשיו למידע נוסף

*הכתוב בלשון זכר אך מכוון בצורה שווה לשני המינים

למי תהליך הייעוץ האישי מתאים?

  • מנהלים בתפקיד ראשון:  המעבר מלהיות עובד מצטיין לתפקיד מנהל, טומן בחובו אתגרים עצומים, מקצועיים, אישיים וחברתיים בארגון.
  • מנהלים בדרג ביניים: תפקיד אשר מאופיין בהיות המנהל בין הפטיש לסדן, נאמנויות מרובות, עמידה בציפיות סותרות, ראיית הפרט והמערכת בו זמנית.
  • מנהלים בדרג בכיר: ביצוע באמצעות אחרים, ניהול מנהלים בכירים, ראית על וחשיבה אסטרטגית, מעבר לשיח משימתי, מעט מאוד מקום לשיח רגשי, המנהל לבד בצמרת.
  • מנהל מקצועי ללא ניהול עובדים: אחריות מקצועית ללא סמכות ניהולית, הפעלת אנשים ללא סמכות ניהולית, פיתוח המנהל כמרכז ידע, פיתוח מיומנויות בינאישיות גבוהות.  
  • יזם, בעל עסק, בעל חברה: לאתגרי הניהול מצטרפים אתגרים של עבודה בתנאי אי וודאות, נטילת סיכונים ואתגרים של ניווט הספינה והגשמת החזון האישי והארגוני.

 

צור קשר עכשיו ונקיים שיחת התאמה

מתי נרצה לבצע ייעוץ אישי למנהלים?

Asset 1icon
פיתוח מנהלים
Asset 1icon
שיפור התקשורת והממשקים עם הגורמים השונים בארגון
Asset 1icon
פריצת דרך מקצועית
Asset 1icon
שלב של קידום בתוך הארגון
Asset 1icon
כניסה לתפקיד בארגון חדש
Asset 1icon
מצב של פיטורים
Asset 1icon
התמודדות עם שינוי ארגוני
Asset 1icon
הטמעת טכנולוגיות חדשות
Asset 1icon
ניהול בתנאי משבר ואי וודאות
Asset 1icon
פיתוח מנהיגות
Asset 1icon
קושי בניהול זמן
Asset 1icon
התמודדות עם אי ודאות עסקית
Asset 1icon
קשיים בניהול עובדים
Asset 1icon
אתגרים וחסמים אישיים ומקצועיים מכל סוג
שירותים נוספים